Prezidentova sestra kritizovala hlavně Trumpovu migrační politiku z roku 2018, která vedla k rozdělení dětí a rodin na hranicích a jejich umisťování do zadržovacích středisek. "Záleží mu jen na uspokojení své voličské základny," říká na nahrávkách Trumpová Barryová. "Nemá žádné zásady, žádné. A jeho základna, můj Bože, když jsi nábožensky založený, chceš lidem pomáhat, ne tohle," kritizuje také Trumpovy voliče.

Demokratický kandidát na prezidenta USA Joe Biden v projevu na sjezdu demokratů, 20. srpna 2020
Biden přijal nominaci na prezidenta USA. Trump: Jeho vláda by byla noční můrou

Třiaosmdesátiletá Trumpová Barryová byla v šoku z toho, jakým způsobem její bratr vede zemi, píše WP. "Jeho zatracený tweet a lži, můj Bože," stěžovala si své neteři. "Je to jeho přetvářka. Přetvářka a jeho krutost. Donald je krutý," uvedla Trumpová Barryová.

Pochybnosti o zdrojích

Od červencového vydání knihy Mary Trumpové o jejím strýci zaznívaly z různých stran pochybnosti o zdroji některých informací. Kniha kriticky pojednává o prezidentově rodinném prostředí a hlavu státu líčí jako sociopata a lháře. Trumpová se v knize nezmiňuje, že by svou tetu nahrávala; podle WP však zaznamenala zhruba 15 hodin jejich společných konverzací.

Podle mluvčího Trumpové Chrise Bastardiho si prezidentova neteř uvědomila, že členové její rodiny při dřívějších výpovědích lhali. "V očekávání soudní pře jí přišlo rozumné si rozhovory nahrát, aby se případně mohla bránit," dodal mluvčí.

Ruský prezident  Vladimir Putin (vlevo) hovoří s americkým prezidentem Donaldem Trumpem na summitu G20 v Buenos Aires
Útoky na demokraty v roce 2016 nařídil Putin, soudí výbor amerického Senátu

Donald Trump o své starší sestře Maryanne často mluvil pochvalně, píše agentura AP. Po uveřejnění obsahu nahrávek je to tedy poprvé, kdy se někdo z prezidentovy rodiny s výjimkou Mary Trumpové k hlavě státu vyjadřuje kriticky, dodává agentura.

Trumpova sestra na nahrávkách prezidenta viní také z toho, že se podvodným způsobem dostal na vysokou školu. "Na Pensylvánskou univerzitu se dostal proto, že testy nechal napsat někoho jiného," říká.