Šlo o letadlo na lince SU1492 do Murmansku. Krátce po startu v 17:50 moskevského času (16:50 SELČ) posádka vyslala signál nouze a žádala o návrat na letiště a nouzové přistání.

První pokus o ně se nezdařil, při druhém stroj začal hořet a tvrdě dosedl na zem. Celá zadní část letadla shořela, informoval TASS.

Původně agentura TASS uváděla, že zahynulo 13 lidí, vyšetřovací výbor však později došel k počtu pouhých 37 přeživších. Zbytek při nehodě zemřel, případně o nich nejsou žádné zprávy.

Agentura Interfax uvedla, že zranění utrpěli popáleniny nebo zlomeniny. Oheň na palubě byl už uhašen, potvrdilo to i ruské ministerstvo pro mimořádné situace.

Letadlo na Floridě sjelo do řeky
Boeing 737 sjel na Floridě mimo dráhu a skončil v řece. Zranilo se 21 lidí

"Základní verze (příčiny nehody) je zásah blesku do letadla, po němž selhala automatika. Podle předběžných zjištění letadlo dvakrát narazilo o vzletovou dráhu. Zásah blesku potvrdil i jeden z členů posádky," citoval TASS nejmenovaný zdroj z vyšetřovacího týmu.

Podle TASS si jeden z cestujících všiml požáru na křídle už ve vzduchu, sdělil to posádce a ta rozhodla o nouzovém přistání. Společnost Aeroflot však podle TASS informovala, že požár se rozhořel až po přistání.

Server BBC cituje Kristiana Kostova, bývalého bulharského účastníka pěvecké soutěže Eurovize, který byl svědkem události. "Lidé na letišti se třásli poté, co viděli, jak letadlo zachvátil požár. Ostatní lety jsou zrušeny," řekl. 

Omezený provoz

Aeroflot používá letadlo Suchov i na lety do Prahy, i když poslední dobou spíše výjimečně. Ruský výrobce se snaží letadlo prodat více mimo Rusko, zatím se mu to ale příliš nedaří. Se strojem je silně nespokojen mexický Interjet, CityJet ho dokonce stáhl z provozu úplně. Nedopadl ani plánovaný nákup pro slovinské Adria Airways.

Prokuratura už zahájila trestní vyšetřování kvůli porušení bezpečnostních pravidel. Letiště Šeremeťjevo funguje po nehodě v omezeném provozu. Otevřená je jedna ze dvou vzletových a přistávacích drah. Deset letadel směřujících na letiště Šeremeťjevo přijalo další moskevské letiště Domodědovo, informovala jeho tisková služba.

Na východní pobřeží Indie udeřil 3. května 2019 cyklon Fani.
Cyklon Fani stále pustoší Indii. Zabil 33 lidí, stovky dalších zranil