K incidentu došlo zhruba ve tři čtvrtě na šest odpoledne místního času (12:45 SEČ). Útočník se prý pokoušel za letu dostat do pilotní kabiny, přičemž cestující ohrožoval střelnou zbraní. Své jednání obhajoval tím, že má manželské problémy a chce si promluvit s bangladéšskou premiérkou Šajch Hasínou Vadžídovou.

K pilotům se nicméně nedostal. Těm se naopak podařilo se strojem úspěšně nouzově přistát na letišti v bangladéšském Čitágonu. Následně byl letoun odstaven. „Letadlo bylo uneseno. Více v tuto chvíli říct nemůžu,“ řekl krátce po incidentu pracovník společnosti Biman na zdejším letišti. 

Na palubě letu BG147 bylo podle dostupných informací 142 pasažérů a další členové posádky. S výjimkou dvou z nich a útočníka samotného byli všichni ostatní z letadla evakuováni, poté unesený boeing obklíčila zásahová jednotka. Policie se snažila útočníka zadržen. To však muž dopustit nechtěl. 

 

Únosce se vzdát odmítl

"Pokusili jsme se ho zadržet nebo přimět, aby se vzdal. Odmítl to a pak jsme ho zastřelili," řekl generálmajor bangladéšské armády Motiur Rahmán, citovala jej agentura Reuters. Útočníkovi bylo "něco přes dvacet let" a zjevně trpěl duševní nemocí. 

Některá média původně uváděla, že jeden člen posádky byl během policejní akce zasažen zbloudilou kulkou, to se ale následně nepotvrdilo.