Šedesátiletý Wright byl v pondělí uznán vinným ze spiknutí za účelem dovozu a dodávek nelegálních drog. Jeho organizace, kterou policie rozbila, přepravila stovky tun kokainu v hodnotě několika set milionů liber na palubě luxusních jacht, které vyplouvaly z jihoamerického kontinentu. Soudce Peter Moos v Woolwichi na jihovýchodě Londýna, který dnes rozsudek vynesl, Wrightovi řekl: "Byl jste geniální zločinec, vlivný a všemocný manipulátor".

Užívání kokainu činí "nesnesitelným život desetitisícům lidí, kteří jsou oběťmi těch, kdo užívají drogy," řekl dále soudce a dodal, že dovozci a distributoři drog zasluhují vysoké tresty vězení. Rozsudek nad Wrightem znamená konec bezprecedentního vyšetřování, které trvalo jedenáct let. V roce 1996 objevili celníci na palubě jachty u irského Corku 600 kilogramů kokainu v tržní hodnotě 80 milionů liber (přes tři miliardy Kč). V létě téhož roku pak na palubě jiné jachty, které plula z Karibského moře do Velké Británie, objevili dalších 600 kilogramů kokainu.

Wright stačil ještě v roce 1999 uprchnout na Kypr. O šest let později byl zatčen ve Španělsku a pak vydán do Velké Británie. Ve Spojených státech a ve Velké Británii bylo odsouzeno 19 osob z jeho organizace dohromady k 250 letům vězení.