Záchranáři pokračují v prohledávání sutin. Zatím není jasné, co výbuch způsobilo.

Zasaženou oblast tvoří obytné domy a obchody. Je tu například obchod se smíšeným zbožím, stánek s kebabem anebo polská prodejna potravin.

Bylo poškozeno také několik budov v blízkosti požáru. Do mnoha z nich musela být přerušena dodávka elektřiny.

"Veškeré záchranné služby se v současné době zabývají tímto problémem," uvedla místní policie v neděli večer ve svém prohlášení. Doporučila, ať se obyvatelé těmto místům vyhnou.

Policisté uzavřeli ulice Carlisle Street a částečně i Hinckley Road západně od centra. Server deníku Daily Mirror tvrdí, že evakuovat se museli obyvatelé z 60 okolních domů. S požárem bojovalo šest hasičských vozů.


Podle svědků byl nejprve slyšet výbuch. Video, zveřejněné na twitteru, které má pocházet z místa události, ukazuje požár budovy v jedné z rezidenčních čtvrtí.


"Slyšel jsem ránu jako z děla, která otřásla stěnami mého domu, jako by šlo o zemětřesení. Potom jsem vyběhl ven. Hned jsem viděl, že lidé běží po ulici směrem k obchůdku Weston Park Convenience, který byl otevřen jen přibližně šest týdnů," uvedl pro britský deník Mirror Jonny Halliwell.

Podle něj byl obchod výbuchem takřka srovnán se zemí. "Bylo to, jako kdyby někdo na počítači vzal nástroj a vymazal celou budovu," dodal.