Sedmapadesátiletý muž, jenž proslul nesmlouvavou tvrdou hrou i extravagantními účesy, se od doby, co se Kim stal prvním mužem země, vypravil na horkou půdu Pchjongjangu už pětkrát. Jednou dokonce i s členy organizace Harlem Globetrotters. Není proto divu, že podporu vyslancům Spojených států a Severní Koreje vyrazil vyjádřit i do Singapuru.

„Oba lídři učinili dobré prohlášení už jen tím, že si potřásli rukama. Hlavní je zkrátka dosáhnout vzájemné důvěry,“ uvedl dvoumetrový Američan v singapurském hotelu Regent, kde jej zastihl reportér zpravodaje Channel NewsAsia.

Kim Čong-un a Donald Trump.
Očekával jsem víc, hodnotí expert dohodu Trumpa s Kimem. O fiasko ale nejde
Dennis Rodman před exhibicí v Pchjongjangu.
Na summit s Kimem míří i basketbalista Rodman. V KLDR byl již pětkrát

Na otázku, jak je se summitem spokojen, odpověděl kladně. „Jsem za to rád. Je jen na těchto dvou lidech, aby vyřešili, jak spolu vycházet, než začnou rozmlouvat o válce a podobných věcech. Ty přijdou na řadu pak,“ prohlásil.

Zůstal tak na pozitivní vlně i přesto, že se americký prezident před několika dny nechal slyšet, že Rodmana na místo dění nikdo nezval. Bývalý sportovec tak zřejmě chápe, jak byla schůzka pro budoucí spolupráci obou zemí důležitá. Jeho výjezd byl navíc i sponzorován – let a pobyt mu hradila společnost PotCoin, jež podniká s digitální měnou v legálním byznysu s marihuanou.

Kim Čong-un a Donald Trump na historickém summitu v Singapuru.
Babiš věří, že summit Trumpa s Kimem odstraní riziko války
Americký prezident Donald Trump.
Kim může svým lidem nabídnout velkou budoucnost, zhodnotil Trump summit

Člen Síně slávy NBA vloni absolvoval léčbu ze závislosti na alkoholu, jinak však žije podobně nevázaným životem jako v minulosti. Ke svému přátelství s Kimem v minulosti řekl: "Rád s ním trávím čas. Zpíváme spolu, smějeme se, děláme navíc i spoustu skvělých věcí. Jezdíme například na koních nebo lyžujeme."

Vztah bývalého basketbalisty a lídra KLDR je mnoha Američanům trnem v oku. Vloni například vznikla petice za to, aby byl Rodman ze zmíněné Síně slávy odstraněn. Mohla za ni skupina ochránců lidských práv, basketbalová asociace však její žádost nevyslyšela.

Kim Čong-un (vlevo) a Donald Trump podepsali na summitu v Singapuru dokument o spolupráci.
Trump a Kim podepsali dohodu o spolupráci. Svět se změní, tvrdí vůdce KLDR