Sedmapadesátiletý muž, jenž proslul nesmlouvavou tvrdou hrou i extravagantními účesy, se od doby, co se Kim stal prvním mužem země, vypravil na horkou půdu Pchjongjangu už pětkrát. Jednou dokonce i s členy organizace Harlem Globetrotters. Není proto divu, že podporu vyslancům Spojených států a Severní Koreje vyrazil vyjádřit i do Singapuru.

Vše o schůzce Trumpa s Kimem čtěte ZDE

„Oba lídři učinili dobré prohlášení už jen tím, že si potřásli rukama. Hlavní je zkrátka dosáhnout vzájemné důvěry,“ uvedl dvoumetrový Američan v singapurském hotelu Regent, kde jej zastihl reportér zpravodaje Channel NewsAsia.


Dodal také, že kvalitní vztahy nevzniknou během pouhých několika hodin. „Nemůžeme se bavit o válce, míru, vlastně o ničem, dokud si nebudeme vzájemně důvěřovat. A to samozřejmě zabere nějaký čas,“ rozvedl Rodman, jenž měl na sobě tričko s nápisem „Mír začíná v Singapuru“.

Na otázku, jak je se summitem spokojen, odpověděl kladně. „Jsem za to rád. Je jen na těchto dvou lidech, aby vyřešili, jak spolu vycházet, než začnou rozmlouvat o válce a podobných věcech. Ty přijdou na řadu pak,“ prohlásil.

Zůstal tak na pozitivní vlně i přesto, že se americký prezident před několika dny nechal slyšet, že Rodmana na místo dění nikdo nezval. Bývalý sportovec tak zřejmě chápe, jak byla schůzka pro budoucí spolupráci obou zemí důležitá. Jeho výjezd byl navíc i sponzorován – let a pobyt mu hradila společnost PotCoin, jež podniká s digitální měnou v legálním byznysu s marihuanou.

Člen Síně slávy NBA vloni absolvoval léčbu ze závislosti na alkoholu, jinak však žije podobně nevázaným životem jako v minulosti. Ke svému přátelství s Kimem v minulosti řekl: "Rád s ním trávím čas. Zpíváme spolu, smějeme se, děláme navíc i spoustu skvělých věcí. Jezdíme například na koních nebo lyžujeme."

Vztah bývalého basketbalisty a lídra KLDR je mnoha Američanům trnem v oku. Vloni například vznikla petice za to, aby byl Rodman ze zmíněné Síně slávy odstraněn. Mohla za ni skupina ochránců lidských práv, basketbalová asociace však její žádost nevyslyšela.