Společnost Carteret County Humane Society (CCHS) v pátek ráno informovala na své facebookové stránce, že nejméně dva lidé, 43 psů a asi 80 koček, bylo v uvězněno v nejvyšším patře budovy útulku. V zadní části zařízení navíc uvízlo zhruba 15 kuřat, ale povodeň způsobená tropickou bouří Florence znemožnila zaměstnancům, aby se k nim dostali.

Hurikán Florence doprovází záplavy.
Hurikán Florence se změnil na tropickou bouři. Při své cestě zabil už osm lidí

Po několika hodinách zaměstnance vysvobodila dobrovolná skupina soukromých majitelů lodí Cajun Navy, která pomáhá záchranářům. Krátce na to se podařilo záchranářům dostat do bezpečí velkými auty i všechna zvířata. Místní požárníci přitom odstranili popadané stromy z cest, které vedou do a z útulku.

„Útulek je starý a potřebuje opravit. Také střecha nad psími kotci je nasáklá vodou a nevypadá to, že vydrží celou bouři,“ uvedla ředitelka útulku Cassandra Tupajová.

Záchrana přitom přišla na poslední chvíli. Personál i zvířata se museli uchýlit do posledního patra, kde už byla podlaha pod vodou. Během bouře se také zhroutila část střechy. Podle místních úřadů se podařilo lidi a zvířata přestěhovat a situace je nyní pod kontrolou.

Hurikán Florence udeřil v Severní Karolíně. Doprovází jej záplavy
Hurikán Florence si připsal první oběti. Matku s dítětem zabil padající strom