Agentury uvedly, že výbuchy poškodily šest budov v areálu a okolí velvyslanectví. Jedna exploze zničila hlavní bránu zastupitelského úřadu a poškodila třípatrovou budovu. Druhá nastala o několik metrů dál. Některé zdroje uvádějí, že explodovaly dvě rakety, ale podle jiných vybuchly nálože ukryté v autech.

Jeden z ozbrojených strážců velvyslanectví podle agentury AP řekl, že první útok provedl sebevrah na motocyklu, který se vyhodil do povětří před hlavní bránou. Druhý, silnější výbuch podle něj způsobila bomba schovaná v autě.

Smrt kulturního atašé

Nejasné jsou informace o tom, zda jsou oběti i mezi pracovníky ambasády. Agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného libanonského činitele uvedla, že zahynul kulturní atašé. Agentura AP ale nedlouho poté napsala, že podle velvyslance je atašé vážně zraněn a jeho stav je kritický.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, nicméně podezření padá na syrské povstalce, kteří v uplynulých měsících v jižní části Bejrútu už několik bombových a raketových útoků provedli. Oblast kolem íránské ambasády je totiž baštou libanonského šíitského hnutí Hizballáh podporovaného Teheránem. Tato militantní organizace je v syrské občanské válce hlavním spojencem prezidenta Bašára Asada, kterému poskytuje peníze zbraně i bojovníky.