„Nebudeme slepě pokračovat. Byla by to urážka těch, které tragédie zasáhla," citovala agentura AP miliardáře, jehož firma pracuje na programu cestovních raketoplánů.

Havárie si vyžádala smrt pilota Michaela Alsburyho, jeho kolega Peter Siebold vyvázl se zraněním a nyní leží v nemocnici. Vesmírná loď se v Mohavské poušti zřítila jen tři dny poté, co bezprostředně po startu explodovala bezpilotní raketa soukromé firmy Orbital Sciences se zásobami pro Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Obě nehody tak vyvolávají otazníky nad budoucností soukromého pronikání do vesmíru. „To, že se obě neštěstí seběhla v jednom týdnu, bohužel ovlivní vnímání veřejnosti," citoval server USA Today bývalého astronauta Leroye Chiaa. „Myslím, že dlouhodobý dopad na komerční lety do vesmíru bude minimální, oběma společnostem to ale způsobí problémy," dodal Chiao.

Branson slíbil, že dosud zakoupené lístky na lety do vesmíru je možné kdykoliv vrátit, protože Virgin Galactic získané peníze ještě neutratila.
Vesmírné letenky se prodávají za 250 tisíc dolarů (zhruba 5,55 milionu korun), dosud si je objednalo více než 700 lidí. Podle společnosti je mezi nimi i řada celebrit, včetně zpěvaček Lady Gaga či Katy Perry. První lety se měly uskutečnit příští rok.

Po příčině havárie SpaceShipTwo nyní pátrají vyšetřovatelé amerického úřadu pro bezpečnost v letecké dopravě (NTSB). „Je to poprvé, co vyšetřujeme havárii vesmírného letu s lidmi na palubě," řekl šéf NTSB Christopher Hart. Vyšetřování by podle jeho úřadu mohlo trvat rok.