Původní oficiální zprávy hovořily o 27 mrtvých, novou bilanci přinesla Syrská organizace pro lidská práva (OSDH), která situaci monitoruje z exilu.

Dějištěm útoku, o němž státní televize hovořila jako o teroristické akci, bylo náměstí Saadalláha Džábirího a terčem hotel a jeden z tamních důstojnických klubů. Syrská organizace pro lidská práva ohlásila, že výbuchům předcházela potyčka mezi povstalci a ochrankou klubu.

Podle agentury Reuters je nyní Halab zpola v rukou opozice a zpola vládních jednotek. Východní část drží opozice, režimní síly kontrolují západní oblast.

Státní televize nyní hovoří o čtyřech explozích na náměstí a páté v jeho blízkosti, u vjezdu do halabského Starého města. Na televizních záběrech je vidět suť ze stržených fasád domů a hluboký kráter ve vozovce.

Libanonská média upozornila, že Halab tento týden navštívil prezident Bašár Asad, znepokojený zprávami o situaci ve městě. Podle některých zdrojů by v Halabu ještě mohl být.

Reportér agentury AFP slyšel dva silné výbuchy následující krátce po sobě. Viděl pak silně poničenou fasádu hotelu a stržená dvě patra kavárny.

Halab je několik týdnů dějištěm těžkých bojů, v nichž si opozice snaží udržet dobyté pozice. Střed města, včetně jeho historických částí řazených organizací UNESCO ke kulturnímu dědictví, není bojů ušetřen.

Násilí přibývá také v metropoli. Podle agentury AFP dnes armáda postavila u vjezdů do Damašku kontrolní stanoviště. Státní sdělovací prostředky tento týden tvrdily, že se boje v provincii Damašek blíží ke konci.