Muž začal kolem půl páté odpoledne napadat nejspíš náhodně kolemjdoucí u východu z metra Laurent-Bonnevay; na místě ihned vypukla panika a lidé se začali schovávat, kde se dalo, popsala francouzská média. Útočník je nyní ve vazbě a je podezřelý z trestného činu vraždy a několika pokusů o vraždu, uvedla prokuratura v Lyonu. Podle agentury AP, která se odvolává na nejmenovaného místního představitele, poskytl pachatel policii některé protichůdné informace, nicméně zatím nic nenasvědčuje, že by útok souvisel s terorismem.

"Na zastávce autobusu 57 stál muž, který najednou začal bodat všemi směry," citovala agentura AFP jednu ze svědkyň. Jednu z obětí zasáhl do břicha, jinou do hlavy, další ženě poranil ucho, popsala dívka.

Satelitní snímek hurikánu Dorian nad Atlantickým oceánem
Na Floridu se řítí hurikán Dorian. Dosáhl už čtvrté kategorie

I starosta města Villeurbanne později potvrdil, že je zadržený muž hlavním podezřelým v případu. O život přišel devatenáctiletý muž a tři osoby zůstávají v kritickém stavu, dodal starosta Jean-Paul Bret. Podle místní policie zatím není jasné, zda zavražděný muž útočníka znal.

AFP připomněla, že při explozi výbušniny v centru Lyonu letos v květnu utrpělo lehká zranění 13 lidí. Za útokem tehdy stál čtyřiadvacetiletý muž původem z Alžírska, který vyšetřovatelům po svém zadržení řekl, že přísahal věrnost teroristické organizaci Islámský stát.