S odkazem na prohlášení ministerstva zahraničí o tom informovala agentura Reuters. "Nemá smysl zachovávat pro Katar výjimky a udělovat mu výsady ve světle jeho současných pozic," řekl Ahmed Abu Zeid, mluvčí egyptského ministerstva zahraničí. Katarští státní příslušníci budou nyní muset požádat o vízum, aby vstoupili do Egypta.

Podle něj však toto omezení neovlivní například ty katarské občany, jež mají za manžele či manželky příslušníky egyptské národnosti, stejně jako se nařízení nedotkne Katařanů, kteří studují na egyptských veřejných univerzitách.

Zdroje na mezinárodním letišti v Káhiře pro Reuters uvedly, že rozhodnutí vejde v platnost ve čtvrtek 20. července. To později na svém Twitteru potvrdilo katarské ministerstvo zahraničí.

Konec bezvízového styku přichází po šesti týdnech poté, co Egypt, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty a Bahrajn, obvinily Katar z financování terorismu, podněcování regionální nestability a podpory revoluční teokracie v Íránu. Poté s ním přerušili diplomatické a obchodní styky a stanovily seznam 13 požadavků, které zahrnovaly mimo jiné i uzavření televizní stanice al-Džazíra. Katar však odmítl požadavky splnit. Ultimátum vypršelo 2. července.