Operace je podle úřadů namířena proti „teroristickým i kriminálním živlům a organizacím“. Vládní oddíly se podle BBC zaměřily na Sinajský poloostrov a na oblast delty Nilu a Západní pouště.

„Zásah byl soustředěn i na sklady zbraní, motorky a auta, které byly také zničeny,“ uvádí vojenská zpráva.

Prezident Abdel Fattah al-Sísí zaúkoloval armádu, aby bojovala proti islamistům v regionu do konce tohoto měsíce. Příkaz vyšel v listopadu loňského roku poté, co na mešitu na severu Sinajského poloostrova zaútočili bojovníci střelnými zbraněmi a bombami a zabili přes 300 lidí.

„Zodpovídáte za to, aby byla v nadcházejících třech měsících na Sinaji zajištěna bezpečnost a stabilita… Můžete použít i hrubé násilí, pokud to bude zapotřebí,“ řekl tehdy Sísí hlavnímu veliteli egyptských ozbrojených složek.

Bezpečnost je na území Egypta nejvíce ohrožena právě na Sinajském poloostrově, kde radikálové útočí nejen na vojáky a policisty, ale i na civilisty.

Před měsícem prodloužila Káhira v zemi s ohledem na březnové prezidentské volby výjimečný stav. Ten v Egyptě platí od loňského dubna, kdy při útocích na dva koptské kostely na severu země zahynulo 45 lidí. K teroru se tehdy přihlásila organizace Islámský stát (IS).