Někteří demonstranti odsuzovali symbolicky krveprolití i tím, že měli na sobě něco červeného. Jiní zase drželi v rukou zapálené svíčky. "Sýrie zvítězí, Sýrie bude žít" a "Bašáre, Putine, to vy jste teroristé", skandovaly stovky lidí, kteří se shromáždili u kulturního střediska a muzea Centrum Georgese Pompidoua.

"Civilní obyvatelstvo není lhostejné k tomu, co se děje na druhém konci světa. Musíme se mobilizovat a ukázat své rozhořčení, požadovat ochranu civilistů v Sýrii," prohlásila na demonstraci místopředsedkyně francouzské pobočky mezinárodní humanitární organizace Amnesty International Cécile Coudriouová.

Přečtěte si: Syrské jednotky podle OSN zabily ve východním Halabu 82 civilistů

V části druhého největšího syrského města zuří tvrdé boje mezi vládou prezidenta Bašára Asada a povstalci, civilisté nemají možnost úniku. Asadovi pomáhá v bojích proti opozici jeho ruský protějšek Vladimir Putin, konkrétně bombardováním pozic vzbouřenců ruskými letadly. Moskva a Damašek tvrdí, že bojují proti teroristům v Sýrii.

Proslulá pařížská památka se už dříve oděla například do duhových barev k uctění památky obětí červnové střelby v gay klubu v americkém Orlandu, po březnových teroristických útocích v Bruselu zase svítila v barvách belgické vlajky. Zhasla k uctění památky obětí teroristických atentátů v Paříži v lednu a listopadu loňského roku.

Čtěte také: Čeští poslanci budou jednat v Sýrii, přivezli humanitární pomoc