Nakladatelství Flatiron Books oznámilo, že v knize se Comey také vyjádří k tomu, jaké to je stát se jedním z momentálně nejznámějších lidí v zemi a co to znamená stát v čele kontroverzní instituce, jakou FBI bezesporu je. Comey pravděpodobně nevynechá zmínky o manipulacích kolem vyšetřování hackerských útoků na e-mailovou poštu Hillary Clintonové a obvinění z ruských vazeb na kampaň Donalda Trumpa v loňských prezidentských volbách.

James Comey před senátem
O ruském zásahu do voleb nepochybuji, řekl exšéf FBI Comey před Senátem

James Comey po vyhazovu z FBI svědčil před komisí Kongresu o tom, jestli ho prezident Trump žádal, aby ukončil vyšetřování jeho bezpečnostního poradce Michaela T. Flynna. Comey se po odvolání zmiňoval, že si vždy dělal ze setkání a z telefonátů s prezidentem poznámky.

Nakladatelství oznámilo, že Comey dá do knihy příklady některých nejsložitějších situací v posledních dvou desetiletích, které musela americká vláda řešit. Comey slíbil i „veselé historky z natáčení“.

Ruští politici považují nové americké sankce za "ránu vzájemným rusko-americkým vztahům".
Rusové komentují Trumpův podpis pod sankčním zákonem: Vzdal se!

„Jeho kniha slibuje, že nás zatáhne do oněch mimořádných okamžiků naší historie a ukáže nám, jak se vůdci naší země chovají, když jsou pod tlakem. Ředitel Comey nám nabídne jedinečný pohled do koridorů moci,“ uvedl prezident Flatiron Publisher Bob Miller.

Finanční podmínky, které nakladatelství Comeyovi nabídlo, zůstávají v tajnosti. Několik vydavatelů, kteří u Comeyho naléhalo, aby knihu vydal u nich, uvedlo, že honorář by se měl pohybovat kolem dvou milionů dolarů.