Vyšetřování ministerstva spravedlnosti se podle zmíněného deníku soustřeďuje na otázku, zda Petraeus umožnil novinářce a autorce jeho životopisu Broadwellové přístup ke svému e-mailovému účtu zřízenému CIA a dalším vysoce tajným informacím. Tajné dokumenty byly prý nalezeny v počítači Broadwellové.

Generální prokurátor Eric Holder by měl nyní rozhodnout, zda Petraeuse obvinit. Čtyřhvězdičkový generál rezignoval na svou funkci v čele CIA v roce 2012 poté, co byla jeho mimomanželská aféra odhalena. Petraeus je rovněž jedním z nejuznávanějších amerických vojenských velitelů poslední doby, když sloužil jako vrchní velitel amerických sil jak v Iráku, tak i v Afghánistánu.

List The New York Times napsal, že Petraeus ministerstvu spravedlnosti sdělil, že nemá zájem o dohodu o vině a trestu, která by mu umožnila vyhnout se soudu. Dvaašedesátiletý bývalý šéf CIA trvá na tom, že neposkytl žádné tajné informace vdané matce dvou dětí Broadwellové (42), která v době jejich milostné aféry sepisovala jeho biografii. Poměr mezi generálem a spisovatelkou trval podle médií od listopadu 2011 do července 2012.