Vpobřežních oblastech Nikaragui nepřežilo řádění hurikánu nejméně 38 lidí a další dvě stovky se stále pohřešují. „Během dne jsme zaznamenali 21 úmrtí a teď jsme našli 17 dalších těl. Počet obětí ale zřejmě není konečný,“ prohlásil včera šéf záchranářů Ramon Atnesto.

Své blízké už nikdy neuvidí 12 rybářů vindiánské přístavní vesnici Puerto Cabezas. Vypluli za obživou na moře, ale do přístavu se už nevrátili.
„Je to zázrak, že jsme přežili. Nemáme se kam ukrýt. Lidé hledali bezpečí ve škole, vnemocnici i vkostele, ale hurikán je vzal sebou,“ vypověděl Calixto Muddy náčelník indiánského kmene Miskitos, který byl nejvíce postižen.

Voblasti zničil vítr o síle 260 kilometrů vhodině na 9000 dřevěných domků. Vchudobou sužovaní Nikaragui bylo před hurikánem evakuováno 13 tisíc lidí. Na 50 tisíc jich přišlo o střechu nad hlavou.

„Lidé spí pod širým nebem. Ztratili úplně všechno. Děti trpí na dešti,“ líčila zoufalou situaci svého městečka Bilwi starostka Nancy Enriquezová.
VHondurasu své domovy muselo opustit 24 tisíc lidí, ale většina znich nalezla po návratu svá obydlí nezničená. Nikdo nezemřel ani nebyl vážně zraněn. Náporům větru neodolalo jen 123 domků.

Na tichomořské pobřeží Mexika udeřila dnes ráno opět tropická bouře Henriette. Vichřici o rychlosti 120 kilometrů vhodině doprovázely mohutné přívaly deště. Stovky lidí musely opustit své domovy. Devět lidí zahynulo.