Vicepremiér a místopředseda Smeru Peter Pellegrini v diskuzním pořadu RTVS zdůraznil, že jeho strana ví, co musí učinit, aby zemi zajistila stabilitu. „Jedná se o kroky, které povedou k personálním změnám. Ty se budou týkat i některých členů vlády,“ prohlásil.

Zároveň nepřímo připustil možnost předčasných voleb. „Všechny možnosti jsou stále ve hře. Osobně preferuji pokračování vládní koalice, ale blíž k rozhodnutí budeme zítra,“ dodal.

Vražda investigativního novináře Jána Kunciaka
Profesní selhání, kritizují soudní lékaři policii za postup po vraždě novináře

Podle politologů je neudržitelná zejména pozice ministra vnitra Roberta Kaliňáka (Smer). Ten na Slovensku po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové čelí tlaku. Ten ještě zesílil poté, co ho elitní slovenský prokurátor Vasiľ Špirko nepřímo obvinil z korupce a oznámil, že na něj podá trestní oznámení.

Kaliňákovu rezignaci požaduje slovenská opozice i koaliční partner Smeru, strana Most-Híd. Ta podle kuloárních informací tímto krokem podmiňuje své setrvání v koalici. Šéf poslaneckého klubu strany Směr Martin Glváč ale zatím úvahy o Kaliňákově odchodu odmítal.

Slovenská národní strana pak přišla s požadavkem na odvolání slovenské ministryně spravedlnosti Lucie Žitňanské.

Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák.
Kaliňák je zkorumpovaný, tvrdí slovenský prokurátor. Chystá trestní oznámení
Protestní akce v Bratislavě
Komentář Jany Paulovské: Země pod Tatrami po Kuciakovi