Ve Wilmingtonu zemřela matka s dítětem poté, co spadl strom na jejich dům. Další žena zemřela v okrese Pender County severně od Wilmingtonu – dostala infarkt a záchranáři se k ní kvůli popadaným stromům nebyli schopni dostat.

Hurikán Florence udeřil v Severní Karolíně. Doprovází jej záplavy
Hurikán Florence si připsal první oběti. Matku s dítětem zabil padající strom

Dvě osoby zemřely v okrese Lenoir County. Osmasedmdesátiletého muže podle úřadů zabil elektrický proud, když se pokoušel připojit prodlužovací šňůry k elektrickému generátoru. Další muž pak zahynul, když šel zkontrolovat své lovecké psy a smetl ho silný vítr.

Další dva lidé zemřeli v okrese Duplin County v Severní Karolíně, když je na silnici zastihla blesková povodeň. Oznámil to úřad místního šerifa. V Jižní Karolině pak zemřela jednašedesátiletá žena, když na její auto spadl na dálnici strom.

Záplavy se zhoršují

Většina regionu je pod vodou. V severokarolínském městě New Bern, které má 30 tisíc obyvatel, se vylily z břehů dvě místní řeky a zatopily historické centrum z počátku 18. století. Záchranáři zachránili na člunech již 360 osob, kteří neuposlechli výzvu k evakuaci. Dalších 100 lidí ještě čeká na evakuaci.

Bez dodávek elektřiny se ocitlo téměř milion domácností a podniků. Kvůli záplavám, jež způsobily mohutné lijáky, zůstaly odříznuty od okolí stovky lidí. Po celých Spojených státech bylo do neděle zrušeno přes 2400 letů.

Podle Národního hurikánového centra by mohlo na jihovýchodním a na severovýchodním pobřeží Jižní Karolíny spadnout ještě 762 až 1016 milimetrů srážek.

„Tyto dešťové srážky způsobí katastrofické bleskové povodně a výrazně prodlouží záplavy,“ uvedlo centrum.

Tajfun Mangkhut míří k Filipínám
Supertajfun Mangkhut dorazil na Filipíny. Úřady varují před obrovskými škodami