„Byla to cesta mého života. Jsem velmi vděčný za podporu, jíž se mi dostalo,“ uvedl Gillum v krátkém videu, které zveřejnil na sociálních sítích. „Navzdory výsledku voleb náš boj nekončí,“ zdůraznil. Své budoucí plány však nenaznačil. V současnosti je Gillum sice starostou města Tallahassee, ve funkci ale končí příští týden.

Demokrat původně uznal porážku již minulý týden, později ale vzal svá slova zpátky. Kvůli mimořádně těsnému rozdílu mezi oběma kandidáty následně volební úředníci nařídili ruční přepočítávání hlasů. Původní výsledky hovořily o vítězství DeSantise o 33 683 hlasů, což je 0,41 procenta.

Americký prezident Donald Trump v sobotu na twitteru napsal, že Gillum bude „silným demokratickým bojovníkem“ a „silou, se kterou je třeba počítat“.

K přepočítávání hlasů došlo na Floridě i v případě souboje dvou senátorských kandidátů. Po strojovém přepočítávání totiž vedl republikán Rick Scott nad demokratem Billem Nelsonem o asi 12 600 hlasů, což představuje 0,15 procenta. A tyto výsledky byly v neděli večer potvrzeny.