Podle deníku Telegraph v Mosulu za poslední dva týdny provedly sebevražedné útoky více než dvě desítky žen. Jeden z vojáků také zveřejnil občanský průkaz, který byl nalezen u těla jedné sebevražedné atentátnice. Bylo jí teprve 15 let.

Fotografie ženy s dítětem se na Twitteru objevily o víkendu. Onen záběr zachytil kameraman televize Al-Mawsleya. Ten si až poté uvědomil, že je něm žena, která posléze odpálila nálož.

Jiný voják pro agenturu AP uvedl, že za rohem jednoho domu uslyšel křik a náhle uviděl skupinu vzlykajících žen a dětí. Volal na ně, ať se schovají do bezpečí. „Plakaly a pak padaly ohlušující rány, odpalovaly se,“ uvedl.

Server Timesofisrael.com uvedl, že se žena nejprve přiblížila ke skupině iráckých vojáků, které chtěla usmrtit. Prošla také kolem kameramana televize a pokusila se nálož odpálit, ta však nejspíše selhala. Vybouchla, až když žena poodešla o kus dále. Výbuch zabil ji, její dítě a další dva vojáky, několik dalších lidí bylo zraněno.

„Ženy s dětmi bojují téměř v prvních liniích," řekl generálporučík Sami al-Aridi. "Proto je situace složitá a váháme s použitím plošných náletů. Kdyby tomu tak nebylo, měli bychom území pod kontrolou rychleji. "