Incident, ke kterému došlo nedaleko populárního útesu Devil’s Tear (Ďáblova slza), někdo zachytil na videu. Na krátkém záznamu je slyšet křičící lidi, kteří se snaží uprchnout před masou vody.

„Upozornění! Sdílejte toto video, aby všichni viděli, jak nebezpečné je stát příliš blízko. Buďte opatrní. I dvacet metrů od okraje útesu můžete mít úžasný výhled na moře,“ stojí v popisu videa, které se objevilo na sociálních sítích.

Dívku mohutná vlna zastihla zcela nepřipravenou, naštěstí ji ale nesmetla do moře. Našli ji o několik metrů dál. Turistka byla v šoku, utrpěla několik škrábanců, ale jinak se jí nic nestalo, informoval britský deník Daily Mail.

Tisíce sdílení 

Jen na instagramu video záhy sdílely tisíce lidí, stovky dalších pod něj přidaly komentář. „Děsivé. Lidé by měli respektovat sílu vody,“ napsal jeden z nich. „Vyvázla z toho snadno. Následky mohly být mnohem horší,“ napsal další.

Bali je jednou z turisticky nejoblíbenějších destinací jihovýchodní Asie. Svým návštěvníkům přitom tento hinduistický ostrov nenabízí jen příjemné koupání a teplé klima, ale i vynikají asijské speciality a bohaté kulturní tradice. Poznávacím znamením většiny ostrovanů je úsměv od ucha k uchu.