Tragická událost se odehrála již 17. září letošního roku. Podezření vzbudily již počáteční výpovědi rodinných příslušníků i prvotní ohledání zemřelého. „Na těle chlapce byly objeveny podlitiny, a to zejména v oblasti chodidel,“ napsal alsaský zpravodajský server DNA.

V době úmrtí chlapce se podle britské BBC v bytě nacházeli jeho tři sourozenci - bratr, sestra a nevlastní sestra. Matka dětí na místě nebyla, podle místních médií však věděla, co se v domácnosti děje. Příjezd policistů a záchranářů vzbudil pozornost okolních obyvatel, kteří se shromáždili v blízkosti domu.

Vrahem je zřejmě bratr

Závěry pitvy, které policie zveřejnila až nyní, dokazují, že chlapec zemřel na zástavu srdce, patologové však jako skutečnou příčinu smrti označili údery, které krátce předtím utrpěl. Podle vyšetřovatelů byl chlapec opakovaně udeřen tupým předmětem, s největší pravděpodobností násadou od koštěte.

„Matka dítěte byla mimo domov na služební cestě, ale aktivně své ostatní ratolesti vyzvala, aby chlapce potrestali, protože si nechtěl udělat domácí úkol,“ informují francouzská média. Ačkoli vyšetřování stále probíhá, smrtící úder s největší pravděpodobností zasadil starší devatenáctiletý bratr oběti. Policie vzala čtveřici podezřelých do vazby.

Zákaz tělesných trestů

K tragédii došlo v době, kdy francouzské Národní shromáždění (dolní komora parlamentu) bude rozhodovat o zákazu fyzických trestů. Děti by podle prvního návrhu novely měly mít nárok na vzdělání bez fyzického násilí. Druhá změna předpokládá zákaz používání „ponižujících prostředků, jako je fyzické i slovní násilí, tělesný trest a mravní zneužívání“.