Při zásahu byla zatčena čtyřčlenná posádka lodi, kterou tvoří zřejmě lidé z Litvy a z Lotyšska. Jachta, pojmenovaná jako Afalina, vyplula z Jižní Ameriky a policie ji po zadržení odtáhla do přístavu ve městě Nouméa, metropoli francouzského zámořského teritoria Nová Kaledonie v Tichém oceánu.

Australská zpravodajská služba uvedla, že bude ve spolupráci se svými mezinárodními partnery usilovat o to, aby přesně určila, odkud a kam drogy směřovaly, a aby odhalila "litevský syndikát". "Jsme vděčni francouzským orgánům za opatření, díky nimž zastavily velké množství drog směřující do Austrálie," uvedl její výkonný ředitel Col Blanch. Drogy byly tento týden v Noumée zničeny. 

Austrálie je kvůli vysokým pouličním cenám drog atraktivním cílem pro jejich pašeráky. Země se také potýká s problémem rostoucícho počtu lidí trpících drogovou závislostí.

Současný zátah tak není v poslední době první. Minulý měsíc byli tři muži obviněni z přepravy velkého množství drog ze Spojených států do Austrálie, které se pokusili propašovat přes Tichý oceán v malém letadle.