„Tak jsem znovu slečna,“ komentovala verdikt jedenadevadesátiletá Lollobrigida, kterou doprovázel fešný jedenatřicetiletý osobní manažer Andrea Piazzola. „Fakt, že anulování sňatku podepsal samotný papež, mě naplňuje ještě větší radostí,“ dodala herečka. S Rigauem se seznámila v Monaku, když jí bylo 57 let a jemu 23. Nyní ho kritizovala, že si dělá reklamu na její účet, že zpochybnil její důvěryhodnost a že mu šlo jen o majetek.

Dokument o sňatku byl datován 29. listopadem 2010 a svazek byl uzavřen v kostele barcelonského arcibiskupství. Herečka tvrdí, že se o něm dozvěděla až v roce 2012. Podle ní Rigau zneužil plnou moc, kterou podepsala před notářem kvůli jinému účelu.

Rigauova právnička Teresa Bueyesová ale svého klienta hájila s tím, že mu nešlo o peníze, protože se prý vzdal nároku na dědictví a má větší majetek než Lollobrigida. Herečka expřítele také zažalovala u soudu, který ale v roce 2017 Rigaua zbavil všech obvinění (kvůli falšování dokumentu a podvodu) s tím, že sňatek je platný.

Poslední diva

Lollobrigida byla považována za jednu z nejkrásnějších evropských hereček zejména v 50. a 60. letech minulého století spolu se Sofií Lorenovou a Claudií Cardinalovou. Lollobrigida vytvořila několik desítek rolí, proslavily ji například snímky Fanfán Tulipán, Římanka, Zvoník u Matky Boží nebo Italské prázdniny.

Deník ABC dnes také připomněl, že Lollobrigidin jediný syn Milko Škofić (61) chtěl před několika lety soudně získat poručnictví nad svou matkou. Argumentoval mimo jiné tím, že kolem jeho matky krouží řada mladých mužů, kteří prý chtějí získat její majetek.

Soud o poručnictví ale v roce 2014 prohrál. Synovi, jehož má herečka ze svazku (1949-1971) se slovinským lékařem, je trnem v oku i osobní asistent matky Piazzola. Ten filmovou hvězdu doprovází už deset let a nyní se s ní chystá i do Los Angeles, kde má Lollobrigida točit životopisný dokument s názvem Poslední diva.