Novináři akreditovaní v Bílém domě nebyli na zápas v luxusním soukromém jachtovém a golfovém klubu vpuštěni, na což si důrazně stěžovali. Informace o utkání v komplexu obklopeném početnou ochrankou mohl exkluzivně podat pouze golfový specialista, který o akci referoval na Twitteru a na serveru GolfDigest.com. Bílý dům ale reportérům oponoval, že omezený přístup novinářů k Obamovi, když hraje golf, byl zachován stejně jako v minulosti.

"Byla radost se dívat na to, jak jste hrál v posledním turnaji. Rád vidím, že opět hrajete dobře," poznamenal údajně Obama při souboji na trávníku o 18 jamkách. Ve zmíněném turnaji farmářských pojišťoven Woods vybojoval 75. vítězný titul. O tom, nakolik se o víkendu ale dařilo Obamovi, o němž je známo, že nejen ve sportu až dětinsky nerad prohrává, nepadlo ani slovo.

Obamu a Woodse spojuje i to, že jde o první Američany s africkými kořeny, kteří ve svém oboru dosáhli nejvyšší možné mety - politik Obama jako prezident a Woods 14 vítězstvími v nejprestižnější soutěži mistrů.

Obamu a Woodse doprovázeli ještě dva spoluhráči včetně majitele klubu. Mezitím prezidentova manželka Michelle s oběma jejich dcerami strávily americký prodloužený víkend na lyžích v Coloradu.