Thunbergová reagovala na jeden z Trumpových příspěvků, v němž prezident volá po zastavení sčítání hlasů v některých klíčových státech, kde ztrácí svůj předchozí náskok na svého demokratického soka Joea Bidena. Trump tvrdí, že sčítání provázejí podvody, pro což však nejsou žádné důkazy. Soudy již zamítly řadu žalob jeho týmu, jimiž Trump napadal legitimitu volebního procesu. Republikán má přitom podle současných výsledků menší šanci na vítězství než Biden. Řada médií i pozorovatelů prezidentův postup odsuzuje s tím, že podrývá hodnověrnost amerického demokratického procesu.

"Tak směšné. Donald musí zapracovat na svém problému se zvládáním hněvu a pak si zajít s kamarádem na nějaký dobrý starý film! Klid Donalde, klid!" napsala Thunbergová, která v podstatě jen zaměnila svoje jméno za Trumpovo v prezidentově původním příspěvku z prosince.

Vyjádření 17leté ekologické aktivistky vzbudilo u dalších uživatelů sociální sítě velkou odezvu. Přes 1,3 milionu lidí již označilo, že se jim líbí, což je několikanásobně více "lajků", než nasbíralo Trumpovo původní sdělení.

Americký prezident Donald Trump
ON-LINE: Odkdy hloupá média určují, kdo je prezident? Trump kritizoval novináře

Republikánský prezident se s Thunbergovou neshoduje ohledně toho, jaké kroky by měly státy podnikat v boji s klimatickými změnami. Ve středu například Spojené státy oficiálně opustily pařížskou klimatickou dohodu z roku 2015, která podle Trumpa nebyla výhodná pro americké hospodářství. Thunbergová přitom před volbami veřejně podpořila prezidentova soupeře Bidena, který po volbách oznámil, že v případě svého vítězství hned v den inaugurace požádá o návrat k dohodě.