Premiér Kim Kielsen nyní zahájí koaliční rozhovory. Nabízí se mu pokračování dosavadní spolupráce s levicovým Inuitským společenství (IA), se kterým vládl v koalici v minulém funkčním období. Oslovit však může i centristickou stranou Demokraterne, která zaznamenala největší volební zisky a s 20 procenty hlasů se umístila na třetím místě, když pro ni hlasovali nespokojení voliči obou dosud vládnoucích stran.

"Kim Kielsen je realistický, pokud jde o nezávislost a více klade důraz na sociální problémy," řekl agentuře Reuters Damien Degeorges, islandský konzultant specializující se na Grónsko. "Pro investory je pozitivní vidět v Grónsku stabilitu a kontinuitu," dodal. 

Grónsko je integrální součástí Dánského království, ale od roku 2009 má širokou autonomii. Většina stran, včetně Siumut, upřednostňuje rozvoj ekonomiky před vyhlášením nezávislosti, která je pro ně dlouhodobým cílem. Demokraterne měla ve svém programu i snížení daní.

Země se snaží zvýšit svou atraktivitu pro zahraniční investice do zdejších bohatých zásob nerostných zdrojů a do cestovního ruchu. Rozvoj však brzdí současná špatná infrastruktura a pomalá byrokracie.