Vše začalo, když čtyřiadvacetiletá žena souhlasila se schůzkou s mužem, kterého poznala na online seznamce. Z nápadníka se však brzy vyklubal násilník, který mladou ženu u sebe v bytě napadl a znásilnil. Ani pak ji ale nechtěl pustit a navíc jí vzal mobil.

V tu chvíli žena dostala spásný nápad, jak se dostat k telefonu a přivolat pomoc. „Zeptala se ho, jestli může objednat jídlo,“ nastiňuje CNN

Prosím, zavolejte policii

Žena pro objednávku využila aplikaci Grubhub. Když zadání dorazilo krátce po páté hodině ráno do restaurace Chipper Truck Cafe, zaměstnanci podniku zůstali v šoku. „V poznámce objednávky byla uvedena prosba, aby byla přivolána policie,“ nastiňuje deník The Guardian.

Zadržovaná žena měla dostatek duchapřítomnosti na to, aby ve stručnosti při objednávce jídla požádala o pomoc. „Zavolejte policii, prosím, buďte nenápadní,“ napsala mladá žena do sekce Doplňující informace. Objednávku posléze restaurace zveřejnila na sociální síti.

V amarillské zoo v Texasu řeší záhadu. Na kamerových záznamech se objevila záhadná postava.
Kamery v americké zoo zachytily záhadnou postavu. Nikdo neví, co je zač

Poté, co se zaměstnanci podniku k objednávce s podivnou prosbou dostali, nebyli si v první chvíli jistí, zda si z nich někdo netropí žerty. „Normálně nám tam lidi píší věci jako: Můžete jídlo nechat na příjezdové cestě? Mohu dostat sirup navíc? Mohu dostat sodu navíc? Ale nikdy jsme tam neměli napsáno nic podobného. Takže když ta zpráva přišla, děvčata (zaměstnankyně, pozn. red.) si ji přečetla, a raději zavolala mého manžela, co mají dělat. A on jim řekl, ať policii skutečně zavolají, pro každý případ,“ uvedla pro stanici CBS majitelka restaurace Alice Bermejová. 

V restauraci tedy dali policistům adresu, vypravili objednávku a kurýr z aplikace odvezl jídlo. Od té chvíle nic víc o případu v restauraci nevěděli, a ke zvláštní události se vrátili až další den. Tehdy jim totiž zavolala zachráněná žena a poděkovala za pomoc.

S jídlem dorazila i hlídka

Když objednávka z restaurace dorazila do bytu, a násilník šel otevřít, kromě jídla ho za dveřmi čekala také policejní hlídka. „Dvaatřicetiletý Kemoy Royal byl zatčen přímo na místě činu. Je obviněn ze sexuálního útoku a znásilnění. Doteď zůstává ve vazbě,“ píše CNN.

Po zatčení se ukázalo, že Royal už má několik záznamů za podobné činy. „Policisté jej obvinili také z pokusu o sexuální zneužití a uškrcení šestadvacetileté ženy, což se mělo odehrát o čtyři dny dříve,“ připomíná CNN.

Sériový vrah Fred West
Rodina jako z hororu. Manželé brutálně znásilňovali a vraždili. I vlastní děti

Kromě čtyřiadvacetileté oběti, jejíž identita zůstává utajena, a kterou zachránila objednávka jídla, má příběh šťastný konec i pro majitele podniku. Jak totiž píše CNN, majitelku rodinné restaurace kontaktovali zástupci aplikace Grubhub a věnovali jí jako odměnu za rychlé konání a pomoc pět tisíc dolarů pro další rozvoj podniku.