Dnes byl s vojenskými poctami pohřben na zahradě své rezidence vedle zesnulé manželky.

Poslední rozloučení s exprezidentem se za účasti představitelů vlády a zahraničních zástupců odehrálo v katedrále v Tbilisi, kde byla jeho rakev od pátku vystavena. Rakev s ostatky poté smuteční kolona převezla z metropole do rezidence Krtsanici, kde bývalá gruzínská hlava státu žila. Ševarnadze v minulosti opakovaně projevil přání, aby byl pohřben právě zde.

Na pohřeb do Gruzie přicestovali představitelé asi třiceti zemí, mimo jiné někdejší německý ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher, kterému je nyní 87 let. Piety se ale nezúčastnil Michail Gorbačov.

Ševardnadze byl za sovětské éry považován za diplomatickou tvář politiky Michaila Gorbačova, který ve funkci generálního tajemníka sovětských komunistů a později jako první prezident Sovětského svazu prosazoval v zemi demokratizační reformy, známé jako „perestrojka" a „glasnosť". Ševardnadzeho jméno je mimo jiné spojováno s pádem Berlínské zdi a s ukončením studené války.

Ševardnadzeho politická kariéra po rozpadu SSSR v roce 1991 skončila v postsovětské Gruzii. Stal se prezidentem této zakavkazské republiky, ale jeho popularita začala postupně klesat kvůli chudobě, separatismu a bující korupci. V roce 2003 ho smetla takzvaná revoluce růží vyvolaná údajným zfalšováním parlamentních vo­leb.