Příměří podepsal vládce Kremlu den poté, co tak ve Tbilisi učinil gruzínský prezident Michail Saakašvili.

Medveděvův mluvčí Alexej Pavlov oznámil, že ruský prezident připojil svůj podpis pod listinu ve svém letním sídle v černomořském letovisku Soči. Není však jasné, jakým způsobem přistoupí Rusko k implementaci dohody, která předpokládá, že obě strany stáhnou svá vojska za linie z 8. srpna, kdy Gruzie zahájila odstřelování pozic osetinských rebelů v Cchinvali.

Podle očitých svědků zůstávají ruské jednotky stále na svých pozicích v okolí města Gori v gruzínském vnitrozemí vzdáleném 15 kilometrů od hranic Jižní Osetie. Několik ruských tanků a obrněných transportérů se v noci na sobotu pohybovalo kolem města Kaspi 35 kilometrů na severovýchod od gruzínské metropole Tbilisi.

Další ruské síly patrolovaly v Zestafoni na hlavní silnici 100 kilometrů západně od Gori. Gruzínské úřady obviňují Rusko, že nadále okupuje také největší gruzínský přístav Poti na černomořském pobřeží.

Obě strany konfliktu se vzájemně obviňují z páchání válečných zločinů a vytváření falešných důkazů o zločinech na civilním obyvatelstvu.

O budoucnosti Jižní Osetie a dalšího separatistického regionu Jižní Abcházie rozhodnou další politická jednání. Rusko ale již naznačilo, že nepokládá za pravděpodobné, že by Jižní Osetie a Abcházie mohly zůstat pod kontrolou Tbilisi.