Na internetu se podle rbb objevila mimo jiné řada interních stranických dokumentů, například seznamy členů jednotlivých stran a jejich adres. V řadě textů lze najít citlivé osobní údaje, na internetu se objevily také obsahy soukromých chatů poslanců s jejich rodinnými příslušníky, dopisy, účty či kopie občanských průkazů německých zákonodárců.

Kdo je za masivní únik informací zodpovědný, není podle stanice rbb zatím jasné, stejně jako to, co bylo cílem jejich zveřejnění. Není rovněž zřejmé, zda je v tom, jaké dokumenty byly zveřejněny, nějaký systém. Zdá se ale, že byla zveřejněna všechna data, ke kterým se hackeři dostali, uvedla rbb. Podle ní se na internetu objevily i dokumenty několik let staré, politicky třaskavé materiály však novináři zatím neobjevili.

Kancléřka i prezident

Německý deník Bild uvedl, že mezi zveřejněnými údaji jsou soukromá data prezidetna Franka-Waltera Steinmeiera či číslo faxu, e-mailová adresa a soukormá komunikace Angely Merkelové. Tisková mluvčí německé kancléřky označila podle listu únik dat za „velmi, velmi vážný incident“.

Mezi dalšími politiky, jejichž soukromé informace se na internetu objevily, je například německý ministr financí a energetiky Peter Altmaier (CDU), vicekancléř Olaf Cholz a šéfka SPD Andrea Nahlesová i její bývalý manžel Marcus Frings. Hackeři zveřejnili také soukromé rozhovory s rodinou a údaje o kreditní kartě lídra Zelených Roberta Habecka.

Bild s odkazem na německou zpravodajskou službu BIS napsal, že útok hackerů neohrozil zabezpečenou vnitřní síť německé vlády. „Vnitřní komunikace vlády nebyla předmětem útoku,“ stojí v hlášení, podle kterého BIS spolupracuje na vyšetřování s dalšími bezpečnostními složkami. 

Všichni kromě AfD

Odkazy na stránky, na kterých byly ukradené informace zveřejněny, hackeři rozšířili pomocí sociální sítě twitter. Podle rbb byly tyto odkazy zveřejněny již před Vánocemi a to ve formě jakéhosi adventního kalendáře, pozornost vyvolaly ale až tento čtvrtek večer.

Twitterový účet, který data zveřejnil, se podle rbb sám označuje za satiru, umění a bezpečnostní výzkum. Osobní údaje více či méně známých osobností se na tomto účtu objevují již od léta 2017.

Jasné zatím není, odkud ukradená data pocházejí. Podle rbb množství zveřejněných dokumentů dává tušit, že nejsou z jednoho zdroje. Postiženi byli hackerským útokem poslanci pěti parlamentní frakcí: CDU/CSU, SPD, Zelených, Levice a FDP. Dokumenty poslanců AfD se na internetu podle rbb neobjevily.