O nezvaných hostech informovali sami obyvatelé tohoto města. Erin Hahnová zpozorovala sladkovodního krokodýla před domem svého otce během nedělení noci. „Byl skoro metr až dva dlouhý,“ řekla reportérům serveru 9 News.

Záplavy jsou následkem vydatného deště, jenž se na území tohoto australského státu dostavil v neděli a vystřídal tak nebývale silnou vlnu veder, která pro změnu sužovala tamní obyvatele a přírodu během předchozích dní.

„Není to dvacetiletá voda, je to voda stoletá,“ řekla pro server 9 News premiérka státu Queensland Annastacia Palaszczuková.

A jak se zdá, rozmary počasí budou pokračovat i nadále: „Vyskytnou se také zničující poryvy větru a intenzivní déšť s významnými povodněmi. Takže znovu, naše výzva je, že pokud nemusíte vyjíždět, nevyjíždějte.“

Zavřeno je letiště i místní úřady

Do postižené oblasti byla již povolána armáda. K záchraně lidí z postižených domácností využívá čluny, neboť pro nákladní vozy je vody v ulicích Tonwsvillu až příliš. Přilehlé letiště zůstává uzavřeno, stejně tak jako školy, soudy a další městské úřady.

Meteorologové navíc očekávají, že během nejbližších hodin by mohlo napršet dalších až 450 milimetrů srážek.