Předchozí bilance hovořila o 724 mrtvých a 2800 zraněných. Nové vyjádření civilní obrany dodává, že "mnozí" lidé jsou stále pohřešovaní a "mnozí další jsou pod sutinami". Nemocnice údajně v souvislosti se zemětřesením přijaly asi 3200 pacientů.

Nejhůře zasažen otřesy byl jihozápad Haiti, kde se podle Červeného kříže zřítily domy, mosty i kostely v době konání ranních mší. Zemětřesení v sobotu udeřilo kolem 08:30 místního času (14:30 SELČ), přičemž ohnisko bylo v hloubce asi deseti kilometrů a epicentrum poblíž města Les Cayes, asi 150 kilometrů západně od metropole Port-au-Prince.

Ve třech těžce postižených regionech bylo zničeno kolem 13 500 domů, cituje z nedělního komuniké civilní obrany Reuters. Na dalších 13.785 staveních podle úřadů zemětřesení zanechalo škody.

Tropická bouře Grace 

Premiér Ariel Henry už v sobotu vyhlásil stav nouze a státy z regionu na Haiti začaly posílat humanitární pomoc, kromě potravin také léky či zdravotnický materiál.

Na jihu Haiti mezitím pokračují záchranné práce, přičemž podle AFP obyvatelé a krizové složky s omezenými prostředky dělají, co mohou. Situaci může dále zkomplikovat tropická bouře Grace, která v neděli přinesla silný déšť do Portorika a podle aktuální předpovědi v noci na úterý zasáhne Haiti.