Jiní zase zpívali hymnu „Cara al sol" fašistické strany. Zpráva o smrti Jose Moliny vyšla na stránkách nadace Franciska Franka, umístil ji tam Molinův syn Felipe. „Mohou vás odstranit ze zdí na ulicích, ale nic nezničí vděk tisíců rodin," napsal Felipe Molina v narážce na průběžné odstraňování stop po fašistickém režimu ve španělských městech.

Ozval se i Alberto Ruiz Gallardon, bývalý konzervativní starosta Madridu a exministr spravedlnosti. Ten poslal pozůstalým a účastníkům pohřbu dopis, ve kterém uvedl: „Dnes jsme opět oblékli své modré košile." Ty představovaly od roku 1933, kdy byla fašistická strana Falanga založena, jeden ze symbolů hnutí.

Poslední dva roky Frankovy diktatury působil Molina jako ministr pro bydlení, jako místopředseda Národního hnutí a také jako místopředseda vlády. Po Frankově smrti a obnovení demokratického režimu ve Španělsku se José Utrera Molina vystěhoval do Argentiny.

V roce 2014 se pokusil argentinský soudce Molinu zažalovat za porušování lidských práv, ale Španělsko to zamítlo, protože v roce 1977, dva roky po Frankově smrti, vyhlásil král Juan Carlos amnestii na všechny zločiny spáchané v éře fašistické diktatury.

Molina navštívil svoji vlast naposledy v loňském roce na pozvání Carmen Frankové, devadesátileté dcery Franciska Franka.

Zdroj: Youtube