Izraelská armáda v úterý obnovila nálety v reakci na porušení izraelsko-palestinského příměří a na ostřelování Izraele raketami odpálenými z Pásma Gazy. Vzájemné útoky se odehrály ještě před nočním vypršením příměří mezi oběma stranami. Klid zbraní tentokrát už nebyl dál prodloužen. Původní pětidenní příměří vypršelo v pondělí večer a bylo prodlouženo o 24 hodin.

Ozbrojené křídlo Hamasu dnes pohrozilo odpálením dalších raket na telavivské letiště a vyzvalo světové aerolinky, aby se mu vyhnuly. Jeden z velitelů Hamasu prohlásil, že hnutí se rozhodlo „odpovědět na izraelskou agresi" tím, že letiště se pro tento den stane „cílem útoku".

Hamas předtím uvedl, že jednu raketu na letiště vystřelil. Desítky střel dopadaly také na oblast jižního Izraele a oblast kolem Tel Avivu.

Poslední izraelské útoky si podle palestinských zdrojů vyžádaly životy nejméně devíti civilistů, včetně dítěte a ženy. Podle izraelských médií by mohlo jít o Dífovou ženu a dceru. Osud samotného šéfa ozbrojeného křídla Hamasu není znám.

Ranní ostřelování Gazy

Při jiném leteckém útoku v centrální části Pásma Gazy dnes ráno zahynulo sedm členů jedné rodiny, uvedly palestinské zdravotnické zdroje. Izrael ostřeloval zhruba 30 cílů a zraněno bylo přes 50 osob, informovala agentura Reuters.

Člen vedení Hamasu Músá abú Marzúk řekl, že cílem jednoho z izraelských náletů byl šéf ozbrojeného křídla hnutí Muhammad Díf. Izrael terče svých útoků v Pásmu Gazy, jichž bylo v úterý kolem třiceti, nespecifikuje.