Podle britských médií vévoda a vévodkyně ze Sussexu chtějí kromě Británie trávit svůj čas právě v Kanadě, kde pobývali mimo jiné během vánočních svátků.

Meghan je se synem Archiem v Kanadě i nyní. Harryho americká manželka v minulosti několik let žila v Torontu, když natáčela seriál Kravaťáci.

Britský princ Harry s manželkou Meghan na snímku ze 7. února 2019
Vévodkyně Meghan odcestovala do Kanady. Královna hledá řešení situace

Harry a jeho žena Meghan ve středečním prohlášení, které podle britských médií zbylé členy královské rodiny zaskočilo, mimo jiné uvedli, že chtějí začít pracovat, aby se stali finančně nezávislými.

Podle 61 procent Kanaďanů, které vyzpovídala agentura Dart et Maru/Blue Voice Canada, by se Harryho prací mohlo stát zastupování královny v Kanadě.

Nahradí bývalou astronautku?

Funkci generálního guvernéra v současnosti zastává bývalá astronautka Julie Payettová. Její mandát nemá určenou délku trvání, většinou ale generální guvernéři funkci vykonávají pět let. Payettová je generální guvernérkou od konce roku 2017.

Vévodkyně Meghan a princ Harry
Meghan, další Američanka, která rozvrací monarchii

Do roku 1952 zastávali funkci kanadského generálního guvernéra výhradně Britové, a jmenování Harryho je tak teoreticky možné, upozornil list National Post.