„Včera (v úterý) večer se vévoda a vévodkyně ze Sussexu a paní Raglandová stali účastníky téměř katastrofální automobilové honičky ze strany skupiny velmi agresivních paparazzi,“ uvedl mluvčí v prohlášení. „Toto neúprosné pronásledování, které trvalo více než dvě hodiny, vyústilo v několik téměř kolizních situací, do nichž byli zapojeni ostatní řidiči na silnici, chodci a dva policisté NYPD (newyorská policie),“ dodal mluvčí.

Newyorské policejní oddělení potvrdilo incident s fotografy, ale uvedlo, že nedošlo k žádnému zranění, kolizi ani zatčení. Dodalo, že Harry a Meghan v pořádku dorazili na místo určení. Starosta New Yorku Eric Adams novinářům řekl, že zatím neobdržel úplné informace, ale označil za „bezohledné a nezodpovědné“, aby někdo pronásledoval lidi ve vozidlech v hustě obydleném městě.

Meghan a Harry z akce odjeli v černém autě, následovali je fotografové a za asistence policistů, kteří pomáhali jejich soukromé ochrance, se vydali na policejní stanici vzdálenou asi 14 bloků. Tam několik minut čekali, až se situace uklidní, a poté odjeli žlutým taxíkem za policejního doprovodu.

Sukhcharn Singh řídil svůj žlutý taxík, když na něj podle jeho slov mával člen ochranky. Singh zastavil u obrubníku a dovnitř nastoupili Harry, Meghan a její matka. „Nevím, jestli se tomu dá říkat honička. Nic se vlastně nestalo,“ popsal událost.

Harry a Meghan se před lety vzdali královských povinností a přestěhovali se do Spojených států. Osmatřicetiletý princ od té doby opakovaně kritizoval královskou rodinu i bulvární média, která obvinil z obtěžování, a uvedl, že částečně přispěla k jeho rozhodnutí opustit monarchii. Princ dlouhodobě mluví o vměšování tisku, kterému klade za vinu smrt své matky, princezny Diany. Ta zemřela v roce 1997 v Paříži po autonehodě, když ji pronásledovali paparazzi.

Britský král Karel III. s královnou Camillou zdraví lid z balkonu Buckinghamského paláce.
VIDEO: Karel III. je králem. S rodinou pozdravil lid, Harry na balkoně chyběl

Princ v současné době vede mnoho soudních sporů v Londýně s vydavateli bulvárních novin, které viní z nezákonného získávání informací, mimo jiné prostřednictvím telefonických odposlechů. Snaží se také zvrátit rozhodnutí britské vlády odebrat mu speciální policejní ochranu, když se nachází v Británii.

Úterní galavečer v New Yorku byl prvním veřejným vystoupením Meghan od chvíle, kdy na začátku května vynechala korunovaci svého tchána, britského krále Karla III., a zůstala doma v Kalifornii na oslavu čtvrtých narozenin svého syna, prince Archieho. Slavnostní ceremonie se zúčastnil Harry, který krátce poté odletěl zpět do Kalifornie.