Dvacet let už letos uplynulo od chvíle, kdy se Harry Potter ze stránek knih přenesl na stříbrné plátno. Příznivci populárního čarodějníka s jizvou ve tvaru blesku na čele se teď dočkají překvapivého dárku. Stanice HBO Max totiž zveřejnila upoutávku na speciál nazvaný Return to Hogwarts (Návrat do Bradavic), který odvysílá na Nový rok. Na obrazovce se potká většina největších hvězd filmové série a společně zavzpomínají na její vznik a perličky z natáčení.

Zdroj: Youtube

Jak uvedla stanice HBO Max, fanoušci potterovských příběhů se „vypraví na magickou cestu vzniku jedné z nejobdivovanějších filmových sérií všech dob."

Francouzská depeše: Liberty Kansas, Evening Sun
Filmové tipy Deníku: Popová hvězda, soudruzi a pocta starým novinám

V Návratu do Bradavic samozřejmě nebudou chybět představitelé ústřední trojice - Daniel Radcliffe, tedy Harry Potter, Emma Watsonová, tedy Hermiona Grangerová i Rubert Grint, tedy Ron Weasley. Fanoušci se ale dočkají i vzpomínek a vyprávění představitelů "temné strany" - třeba herců, kteří se zhostili úloh Voldemorta, Bellatrix Lestrangeové, či Draca Malfoye. „Trio doplní herci Helena Bonham Carterová, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, Imelda Staunton a Tom Felton," píše list The Guardian.

Zatím není jasná stopáž snímku, ani další bližší podrobnosti, stanice ale zveřejnila upoutávku, skládající se ze záběrů z osmi filmů. Herci dětských a později dospívajících postav, kteří už jsou dnes třicátníci, zveřejnili na svých profilech na sociálních sítích radost ze vzniku dokumentu. „Harry Potter byl mým domovem, mojí rodinou a Hermiona dodnes je mojí oblíbenou postavou," napsala třeba herečka Emma Watsonová na Instagramu.

Marek Daniel jako Havel v Českém století
Ztráta panictví i špioni. Jak začal 17. listopad? Filmové sametové tipy

Přesto jedna důležitá osoba bude chybět - konkrétně autorka knižní série Joanne Kate Rowlingová. Jak píše list Washington Post, zástupci Rowlingové se k tomu nevyjádřili, a stejně tak mlčí společnost Warner Bros. „Rowlingová se v dokumentu objeví na archivních záběrech," zmiňuje Washington Post.