Návrat do Británie by byl prvním veřejným vystoupením po jejich třaskavém rozhovoru s moderátorkou Oprah Winfreyovou. V široce diskutovaném interview Harry a Meghan mluvili o důvodech svého odchodu z Británie.

Meghan, která je rasově smíšeného původu, si v rozhovoru mimo jiné postěžovala, že se nejmenovaný člen královské rodiny ptal, jak tmavou pleť může mít její syn, až se narodí.

Uvedla také, že intenzivní tlak okolí i médií ji dohnal až k myšlenkám na sebevraždu. Winfreyová po rozhovoru uvedla, že podle Harryho rasistický komentář nepocházel ani od královny, ani od Philipa.

Obliba klesla

Po televizním vystoupení vévody a vévodkyně ze Sussexu klesla jejich obliba u britské veřejnosti na nejnižší úroveň za dobu měření, vyplynulo z průzkumu agentury YouGov. Kriticky se k němu postavila i Angela Levinová, která se královskou rodinou zabývá. Napsala mimo jiné i knihu o Harrym. Co se týče rozloučení s Philipem, má za to, že Harry na pohřeb pojede, ale Meghan se k němu patrně nepřidá, což odůvodní těhotenstvím.

Podle současných nařízení britské vlády musí každý, kdo do Anglie přicestuje, zůstat v karanténě po dobu deseti dní. Karanténu lze zkrátit na pět dnů, pokud si cestující po jejich uplynutí zaplatí za test na covid-19 a pokud ten vyjde negativně.

Vzhledem ke statusu královské rodiny se spekuluje o tom, že by Harry mohl dostat ze zmíněných omezení výjimku. Některým úlevám se nyní těší členové diplomatických misí a konzulárních úřadů v Británii a zaměstnanci mezinárodních organizací, v obou případech včetně jejich rodin.