Přírodní živel udeřil na americkou pevninu v noci na sobotu našeho času prudkými dešti a větry přesahujícími rychlost 210 kilometrů za hodinu. V současnosti se výrazně změnil do úrovně tropické bouře, přesto Národní středisko pro hurikány (NHC) varuje před záplavami, které mohou v příštích dnech přijít.

Letiště Williama P. Hobbyho v Houstonu muselo kvůli přívalové vodě na letištní ploše zrušit přílety i odlety. Podle stanice Fox News přinesly deště spojené s hurikánem jen do Houstonu a okolí asi půl metru vody a očekává se až metrové záplavy nad běžnou úroveň.

Hurikán Harvey měl ještě dnes ráno na svědomí dva lidské životy a 14 zraněných, škody byly odhadnuty na stovky milionů dolarů. Kvůli přetrvávající bouři zatím nemohou úřady posoudit celkový rozsah škod. Později bylo potvrzeno celkem pět obětí. V Aransaském okrese zemřel jeden člověk při požáru domu. V Houstonu se utopila žena, která se snažila přeplavat zatopenou ulici.

Jedním z nejpostiženějších míst je městečko Port Aransas. „Můžu vám říct, že mám moc špatný pocit,“ prohlásil zdejší starosta Charles Bujan. Vyhlásil povinnou evakuaci, ale zatím nemá ponětí, kolik lidí jeho nařízení respektovalo.