Poškozená, která byla identifikovaná pouze jako Jane Doeová, vypověděla, že jí Weinstein napadl ve svém bytě v roce 2002 jen pár dní poté, co se seznámili na akci, kterou pořádala její modelingová agentura.

Doeová tvrdí, že jí filmový magnát slíbil, že spolu půjdou na oběd, aby prodiskutovali její hereckou kariéru, ale místo toho jí vzal do svého prázdného bytu v newyorské čtvrti Soho a „agresivně a hrozivě“ po ní požadoval sex.

Weinstein nařídil Doeové, aby se svlékla a naznačil jí, že nikdy nebude pracovat jako herečka, pokud nesplní jeho požadavky. K obvinění Weinsteina se žena odhodlala až nyní díky procesu s Weinsteinem za jiná znásilnění a sexuální útoky.

„Rozhodnutí Jane Doeové připojit se k soudu je odvážné, vzhledem k tomu, jak mladá byla, když jí Harvey Weinstein napadl,“ řekla její právnička Elizabeth Feganová.

 „Vystrašená a zadržující slzy řekla Jane Doeová, že nechce a odolala jeho požadavkům,“ uvádí obžaloba. „Jane Doeová byla panna a ani jí nenapadlo, když souhlasila s pracovním obědem, že by se mohla dostat do této alarmující pozice,“ píše se dále v dokumentu.

Krátce po údajném útoku měl Weinstein začít volat a textovat Jane Doeové každé dva týdny. Pokaždé jí přitom tvrdil, že je jediným člověkem, který jí může pomoci stát se herečkou.

Weinsteinův právní zástupce, Benjamin Brafman, řekl CBS News, že nové obvinění jsou „absurdní“. Weinstein popírá veškerá obvinění ze sexu, se kterým by dotyčná žena nesouhlasila. Ze sexuálních útoků ho přitom obvinili desítky žen.

Sexuální obtěžování na videu

Nová obvinění přišla poté, co byl v polovině září zveřejněn videozáznam schůzky ze září 2011, během které se Weinstein choval nevhodně k tehdy osmadvacetileté americké podnikatelce Melisse Thompsonové.

Na záznamu schůzky, která se uskutečnila v kanceláři The Weinstein Company v New Yorku, je vidět, jak Weinstein Thompsonovou objímá, dotýká se jí a má narážky se sexuálním podtextem.

Podnikatelka tehdy Weinsteinovi nabízela analytické služby svého start-upu. Jednání prý nahrávala jako součást své prezentace. Několik hodin po schůzce prý pak Weinstein mladou ženu v hotelu znásilnil. Producent jakýkoliv sexuální kontakt s Thompsonovou popírá.