Loď jménem Mořská panna (Hableány) se minulou středu večer převrátila a potopila na Dunaji, když do ní za špatného počasí narazila velká hotelová loď Viking Sigyn. Lodní neštěstí z minulého týdne přežilo sedm lidí, 15 mrtvých bylo nalezeno a dalších 13 lidí je pohřešováno. S největší pravděpodobností ale nikdo z nich nehodu nepřežil. Jsou mezi nimi i dva maďarští členové posádky.

Záchranáři po celém toku Dunaje pátrají po tělech obětí. Vrak lodi se z řeky kvůli vysokému stavu vody dosud nepodařilo vytáhnout.

Záznamy o nehodě smazal

Vyšetřovatelé dnes uvedli, že nizozemské úřady vyšetřují, zda kapitán lodi Viking Sigyn nese odpovědnost za nehodu z letošního 1. dubna v Nizozemsku. Tento 64letý Ukrajinec, který je od soboty ve vazbě, si také podle vyšetřovatelů po nehodě na Dunaji vymazal "ze svého mobilního telefonu záznamy týkající se neštěstí". Muž je podezřelý z ohrožení lodní dopravy, za což mu hrozí dva až osm let vězení. Jeho obhájce uvedl, že kapitán je zdrcený z toho, co se stalo, neudělal ale prý nic špatně.