Přesné příčiny havárie se stále vyšetřují. Je však pravděpodobné, že vina padne na hlavu řidiče terénního vozu, který do autobusu narazil.
Zástupce prefekta Malagy Hilario Lopez Luna totiž řekl, že mu byl v krvi naměřen alkohol. Španělská legislativa sice toleruje 0,25 promile, policisté však šoférovi naměřili dvojnásobek.
Autobus ze silnice vyletěl zřejmě ve chvíli, kdy do něj narazil řidič rychle jedoucího vozu s pohonem všech čtyř kol.
„Ten se ho pravděpodobně pokoušel předjet. Narazil přitom ale do dálničních bariér a v zápětí i do autobusu,“ dodal Luna.
Zároveň poznamenal, že k havárii zřejmě přispělo i špatné počasí. V jihozápadní části Španělska totiž foukal silný vítr a také tam silně pršelo.

Cesta z dovolené skončila tragicky

V autobuse sedělo celkem 49 lidí, z toho 46 finských turistů. Těm právě končila dovolená v letovisku Costa del Sol, a měli proto namířeno na letiště do Malagy.
Odtud se chtěli vrátit domů. Tam však kvůli nehodě nedorazili.
Namísto toho se většina z nich ocitla v malazské nebo marbellské nemocnici. „Zranění tam byli převezeni hned po havárii,“ potvrdil novinářům zástupce prefekta.
Jeden z cestujících prý stále bojuje o život, deset dalších je zraněno středně těžce a 19 lidí lehce.
Řidič autobusu podle informací francouzské televizní stanice TV 5 vyvázl zcela bez zranění. „Ihned si ho proto mohli odvézt vyšetřovatelé,“ řekl Hilario Lopez Luna.
Šest žen, dva muži a jedna sedmiletá dívka však takové štěstí neměli. Ti totiž nehodu nepřežili.
Finský premiér Matti Vanhamen už rodinám obětí projevil soustrast a příslibil, že jeho kabinet dohlédne na vyšetřování události. Ministerstvo zahraniční také zřídilo zvláštní telefonní linku pro rodiny turistů. ⋌ (mim)