Názory na její záhadný případ od té doby rozdělují zemi na Slováky a Maďary. Malinová několikrát změnila výpověď, v policejním vyšetřování jsou dodnes nezodpovězené otázky. Případ před rokem vyhrotil slovensko-maďarské vztahy. „Měl vyústit v pád slovenské vlády,“ vyjádřil se nedávno premiér Robert Fico.

Premiér totiž před rokem čelil kritice z Maďarska za vytvoření koalice se Slovenskou národní stranou. Že byla před rokem opravdu zbita, připouští nyní skoro polovina lidí na Slovensku, 46,8procenta. Každý si ale pod tím představuje něco jiného. Část to považuje za útok slovenských extremistů, část za útok maďarských nacionalistů, kteří chtěli zvýšit národnostní napětí na Slovensku.

Podle jiných ale útok s národností nesouvisel, byl jenom činem kriminálníků. Čtvrtina lidí se domnívá, že Malinová si přepadení z 25. srpna 2006 vymyslela, což tvrdí i policisté. Stejný počet lidí pak nevěří žádné verzi.

Vyplývá to z průzkumu agentury MVK pro deník Sme. Mezi Slováky a Maďary od té doby už rok zeje propast. Že ji zbili slovenští nacionalisté, si myslí jen šest procent Slováků, avšak 63 procent obyvatel maďarské národnosti.

Autorka je zpravodajkou slovenského deníku Sme