Po oznámení rozchodu slavného hollywoodského páru přišel Daily Mail se spekulacemi o tom, že si Jolie najala soukromého detektiva, který prý zjistil, že ji Pitt podváděl s herečkou Marion Cotillardovou.

„Nejsem zvyklá komentovat podobné věci, ani je brát vážně, ale protože se tato situace roztáčí a ovlivňuje lidi, které miluji, musím promluvit," uvedla francouzská herečka. Potvrdila, že žije v dlouhodobém vztahu s Canetem, kterého považuje za „jediného, kterého potřebuje". Pár má spolu pětiletého syna a Cotillardová uvedla, že čekají další dítě.

Bouřlivá doba

Francouzská herečka v příspěvku vyjádřila naději, že Jolie a Pitt „dosáhnou usmíření v této bouřlivé době". Oznámila také, že její nynější vyjádření bude jediným komentářem, který k aféře bude mít.

Cotillardová získala v roce 2008 Oscara za ztvárnění zpěvačky Edith Piaf ve stejnojmenném filmu. Za stejnou roli získala také Českého lva, neboť se snímek natáčel v české koprodukci. Zazářila také ve snímcích Počátek nebo Na dřeň. S Pittem hraje ve filmu Spojenci, který by měl přijít do českých kin na počátku prosince.

Žádost o rozvod

Jolie prostřednictvím svého právníka tento týden oznámila, že požádala o rozvod s Pittem. Herečka jako příčinu rozvodu uvedla „nesmiřitelné rozpory" páru, který spolu žil 12 let a vychovává tři vlastní a tři adoptované děti.

Podle serveru TMZ, který se specializuje na informace ze světa celebrit a který jako první o žádosti Jolie o rozvod informoval, souvisí rozchod páru s Pittovým chováním k dětem. Server s odvoláním na zdroje blízké oběma hercům napsal, že Pitt se při nedávné cestě letadlem opil a následně na děti křičel a fyzicky je napadal. Kvůli tomu prý herce vyšetřuje losangeleská policie.

Jolie podle TMZ den po incidentu od Pitta odešla a jen o pár dní později požádala o rozvod. Server už dříve napsal, že herečka v žádosti odmítá možnost střídavé péče o děti a přeje si, aby měl Pitt pouze možnost návštěv.