Hillary Clintonová byla jednou z hlavních řečnic včerejšího každoročního setkání Women for Women International´s Luncheon, na měmž ženy probírají ženská témata jako je rovnost příležitostí, mysogynie apod. Zpravodajská agentura Bloomberg si povšimla a zdůraznila, že se Clintonová, neúspěšná prezidentská kandidátka na prezidenta USA, opakovaně vrátila k bodům, jež volby rozhodly.

Hillary Clintonová.
FBI kvůli e-mailům nezjistí porušení zákona, věří Clintonová

"Ne, nebyla to dokonalá kampaň. Ostatně, nic takového neexistuje," uvedla Clintonová v debatě s Christine Amanpourovu, komentátorkou stanice CNN . "Zároveň naprosto nepochybuji, že zvlášť s ohledem k těsným výsledkům voleb, vyhrál Donald Trump díky tomu, že šéf FBI Jim Comey 28. října (volby se konaly 8. listopadu - pozn. red.)  informoval americký Kongres o prošetřování nově objevených diskreditujících e-mailů." Jednalo se o maily, které Clintonová posílala ze svého soukromého mailového účtu v době, kdy byla ministryní zahraničí. Vyšetřování přitom nikdy nevedlo k žádným obviněním.

Hillary Clintonová.
Clintonová: Budoucnost bude patřit ženám

"Také mám z to, že dnes již nikdo rozumný nepochybuje, že za úniky mé mailové komunikace stáli ruští hackeři s vědomím Putinovy vlády," uzavřela stále palčivé téma žena, která přítomné vyzvala, aby Trumpově misogynické politice  "vzdorovaly, trvaly na svém, vytrvaly a zapojily se". Podle Clintonové je zastoupení žen ve vysokých funkcích "nejnižší za několik generací".

Zdroj: Youtube