„Náš objev posunuje výrobu sýrů o čtyři tisíce let,“ řekla docentka antropologie Sarah B. McClureová z americké Pennsylvánské státní univerzity, která výzkum vedla.

Spoj jednotlivých kmenů.
Pražští archeologové našli pod Václavským náměstím vodovod z 18. století

Vědci při svém výzkumu použili keramiku nalezenou na dvou archeologických nalezištích v Dalmácii – Pokrovniku a Danilo Bitinij. Zbytky keramiky otestovali na izotopy uhlíku, které mohou signalizovat přítomnost tuku a umožňují rozlišit mezi masem, rybami, mlékem a fermentovanými mléčnými výrobky. Ke stanovení stáří keramiky pak použili radiokarbonové datování kostí a semen.

Přítomnost mléka byla přitom již dříve objevena v 7700 let staré keramice z této oblasti, o 500 let dříve než fermentované mléčné výrobky. DNA analýza obyvatel v této oblasti však ukázala, že dospělí trpěli intolerancí laktózy a nedokázali tak strávit mléčný cukr (laktózu). Děti však byly schopné bez problémů konzumovat mléko až do deseti let věku.

Michal Rybníček při odběru vzorků dřeva ze studny v Rohatci na Hodonínsku, které budou vědci teprve datovat.
Brněnští vědci pomáhají archeologům s datováním nálezů. Používají letokruhy dubů

„Všude kolem vidíme produkci mléka, která byla pravděpodobně zaměřena na děti, protože je dobrým zdrojem hydratace a je relativně bez patogenů,“ řekla McClureová. „Nebylo by překvapením, kdyby tito lidé dávali dětem mléko od jiného savce.“

Se sýry se změnila i keramika

Nicméně asi o 500 let později vědci pozorují nejen posun od čistého mléka k fermentovaným výrobkům, ale také ve stylu a formě hliněných nádob. „Výroba sýrů je natolik důležitá, že lidé začali vyrábět nové druhy kuchyňského nádobí. Vidíme kulturní posun,“ uvedla McClureová.

Naleziště vesnice z delty Nilu
Vědci v Egyptě nalezli vesnici, která zde byla o tisíce let dříve než faraonové

Raně neolitická keramika, ve které se objevují zbytky masa, ryb a nezpracovaného mléka, patří ke stylu impresso vyznačujícím se charakteristickým zdobením otisky mušle srdcovky (Cardium). O pět set let později, ve středním neolitu, existoval jiný keramický styl používající odlišnou technologii tzv. keramika Danilo, která definoval éru v této oblasti. Existují tři podtypy keramiky Danilo.

Figulina, která tvoří přibližně pět procent nálezů, je vypálená při vysokých teplotách a často bohatě dekorovaná. Všechny zkoumané vzorky tohoto podtypu obsahovaly mléčné zbytky. Zatímco ostatní nádoby keramiky Danilo obsahovaly stopy zvířecích tuků a ryb.

Archeologické naleziště Palenque v jižním Mexiku
Vzácný nález v Mexiku. Archeologové objevili masku významného mayského krále

Rhyta jsou pak nádoby na nohách se zaoblenými těly a často mají zvířecí nebo lidský tvar, na straně mají velký otvor a výraznou rukojeť. Výzkumníci zjistili, že tři ze čtyř rhyt v jejich vzorku vykazovaly přítomnost sýru.

Poslední kategorií keramiky Danilo jsou pak síta, která se často používají při výrobě sýrů k oddělení tvarohu od syrovátku. Tři ze čtyř sít ve vzorku vykazovaly důkazy o sekundárním zpracování mléka buď na sýry nebo jiné fermentované mléčné výrobky.

Ilustrační fotografie.
Matka neandertálka, otec denisovan. Vědci našli prvního hybrida obou druhů

Podle výzkumníků mohlo zpracování mléka a především výroba sýrů a fermentovaných mléčných výrobků otevřít oblasti severní Evropy pro zemědělství. Snížily dětskou úmrtnost a umožnily předčasné odstavení, což mohlo potencionálně vést k růstu počtu obyvatel. Dále pak přinesly mléčné výrobky i dospělým, protože kvašení sýra a jogurtu snižuje obsah laktózy.

S novým zdrojem potravin, který pomohl vyrovnat riziko obdělávání půdy v chladnějším severním klimatu, mohli zemědělci rozšířit svá území.

Mumie, jejímž výzkumem v turínském muzeu získal Buckleyho tým veškeré potřebné informace.
Známe tajemství mumifikace, hlásí muzeum v Turíně. Užívala se už před 5700 lety