„Náš objev posunuje výrobu sýrů o čtyři tisíce let,“ řekla docentka antropologie Sarah B. McClureová z americké Pennsylvánské státní univerzity, která výzkum vedla.

Vědci při svém výzkumu použili keramiku nalezenou na dvou archeologických nalezištích v Dalmácii – Pokrovniku a Danilo Bitinij. Zbytky keramiky otestovali na izotopy uhlíku, které mohou signalizovat přítomnost tuku a umožňují rozlišit mezi masem, rybami, mlékem a fermentovanými mléčnými výrobky. Ke stanovení stáří keramiky pak použili radiokarbonové datování kostí a semen.

Přítomnost mléka byla přitom již dříve objevena v 7700 let staré keramice z této oblasti, o 500 let dříve než fermentované mléčné výrobky. DNA analýza obyvatel v této oblasti však ukázala, že dospělí trpěli intolerancí laktózy a nedokázali tak strávit mléčný cukr (laktózu). Děti však byly schopné bez problémů konzumovat mléko až do deseti let věku.

„Všude kolem vidíme produkci mléka, která byla pravděpodobně zaměřena na děti, protože je dobrým zdrojem hydratace a je relativně bez patogenů,“ řekla McClureová. „Nebylo by překvapením, kdyby tito lidé dávali dětem mléko od jiného savce.“

Se sýry se změnila i keramika

Nicméně asi o 500 let později vědci pozorují nejen posun od čistého mléka k fermentovaným výrobkům, ale také ve stylu a formě hliněných nádob. „Výroba sýrů je natolik důležitá, že lidé začali vyrábět nové druhy kuchyňského nádobí. Vidíme kulturní posun,“ uvedla McClureová.

Raně neolitická keramika, ve které se objevují zbytky masa, ryb a nezpracovaného mléka, patří ke stylu impresso vyznačujícím se charakteristickým zdobením otisky mušle srdcovky (Cardium). O pět set let později, ve středním neolitu, existoval jiný keramický styl používající odlišnou technologii tzv. keramika Danilo, která definoval éru v této oblasti. Existují tři podtypy keramiky Danilo.

Figulina, která tvoří přibližně pět procent nálezů, je vypálená při vysokých teplotách a často bohatě dekorovaná. Všechny zkoumané vzorky tohoto podtypu obsahovaly mléčné zbytky. Zatímco ostatní nádoby keramiky Danilo obsahovaly stopy zvířecích tuků a ryb.

Rhyta jsou pak nádoby na nohách se zaoblenými těly a často mají zvířecí nebo lidský tvar, na straně mají velký otvor a výraznou rukojeť. Výzkumníci zjistili, že tři ze čtyř rhyt v jejich vzorku vykazovaly přítomnost sýru.

Poslední kategorií keramiky Danilo jsou pak síta, která se často používají při výrobě sýrů k oddělení tvarohu od syrovátku. Tři ze čtyř sít ve vzorku vykazovaly důkazy o sekundárním zpracování mléka buď na sýry nebo jiné fermentované mléčné výrobky.

Podle výzkumníků mohlo zpracování mléka a především výroba sýrů a fermentovaných mléčných výrobků otevřít oblasti severní Evropy pro zemědělství. Snížily dětskou úmrtnost a umožnily předčasné odstavení, což mohlo potencionálně vést k růstu počtu obyvatel. Dále pak přinesly mléčné výrobky i dospělým, protože kvašení sýra a jogurtu snižuje obsah laktózy.

S novým zdrojem potravin, který pomohl vyrovnat riziko obdělávání půdy v chladnějším severním klimatu, mohli zemědělci rozšířit svá území.