V prohlášení Hizballáh uvedl, že vypálil „řízené střely na izraelské pozice v reakci na pondělní sionistické útoky“, při nichž zahynuli tři bojovníci hnutí. Slíbil také „rozhodnou“ odpověď na útoky na libanonské území, zejména ty smrtící.

Izraelská armáda uvedla, že útočí na Libanon poté, co jedna z jejích severních pozic poblíž izraelské vesnice Arab Aramší čelila ostřelování. Podrobnosti o obětech na životech bezprostředně neuvedla.

Izraelské útoky na Pásmo Gazy pokračovaly i v noci na středu 11. října 2023
Obětí útoku Hamásu na Izrael přibývá. Pásmo Gazy zasáhly další odvetné útoky

Libanonský bezpečnostní zdroj upřesnil, že Hizballáh vypálil dvě řízené střely na Izrael, který hnutí považuje za svého úhlavního nepřítele.

Obyvatelé jiholibanonské vesnice Rmajš u hranic oznámili, že izraelská střelba zasáhla nedaleké okolí. Bezpečnostní zdroj agentuře Reuters sdělil, že izraelské dělostřelectvo mířilo na raketová odpalovací místa v okolí obce Zajra, naproti Arab Aramší. Místní tvrdí, že nedávné násilnosti vyvolaly vzpomínky na léto 2006, kdy Íránem podporovaný Hizballáh a Izrael vedly brutální měsíc trvající válku. Libanonská televize Al-Džadíd odvysílala záběry bílého dýmu, který se valí z lesnaté oblasti poblíž některých domů a zemědělské půdy v Zajře.

Následky útoku radikálního hnutí Hamás v izraelském městě Tel Aviv.
Vše o Hamásu: Kdo ho řídí, proč zaútočil na Izrael právě teď, jaké má spojence

K úterním útokům z Libanonu se přihlásil Hizballáh i palestinská frakce Hamás. Hizballáh vypálil řízenou střelu na izraelský tank a zveřejnil videozáznam jeho zničení a Hamás uvedl, že vypálil salvu raket na Izrael. Násilnosti podél hranice vypukly poté došlo poté, co Hamás o víkendu zahájil smrtící útok proti Izraeli a Izrael v odvetě zahájil intenzivní ostřelování Gazy.

Nizozemská vláda dnes varovala své občany před všemi cestami na jih Libanonu kvůli ozbrojenému konfliktu s Izraelem. Vláda uvedla, že by nikdo neměl cestovat do oblasti, která se rozkládá na jih od řeky Lítání až k izraelským hranicím.