Kodaňská policie uvedla, že zmíněné pytle nalezli potápěči po několika pokusech marného hledání u mořského dna. Byly zatížené kusy železa. Informoval o tom server BBC.

„Včera v noci náš forenzní zubař potvrdil, že se jedná o ostatky Kim Wall,“ oznámil náčelník policie.

Pytle potápěči objevili přesně kilometr od místa, kde bylo 21. srpna nalezeno torzo jejího těla.

Při pitvě bylo zjištěno, že její genitálie a hrudník byly poraněny nožem „během, nebo krátce po její smrti“. Nicméně příčinu úmrtí lékaři zatím nestanovili.

 

Soukromá ponorka Nautilus vynálezce Petera Madsena
Je mrtvá, pohřbil jsem ji do moře, řekl o nezvěstné novinářce vynálezce ponorky

Na její hlavě nebyly nalezeny žádné zlomeniny. Peter Madsen, který se s novinářkou na palubě ponorky plavil, dříve uvedl, že ji praštil do hlavy poklop.

 "Při stoupání do horního patra na Wallovou spadl sedmdesátikilový poklop, který jí rozdrtil lebku," uvedl Madsen, citovaný agenturou AP.

Nejdřív ale tvrdil, že Wallovou vysadil už předešlý večer na břehu v Kodani na špičce ostrova Sjælland a sám že se pak vydal i se svým vynálezem jinam. Nehodu a potopení ponorky prý způsobil problém s vyrovnávací nádrží.

Madsen, kterému soud prodloužil vazbu, byl podle svých slov naprosto otřesený, proto tělo vhodil do moře, a proto s ponorkou Nautilus následně ztroskotal v zálivu Køge, asi padesát kilometrů jižně od dánského hlavního města Kodaně.

Ponorka Nautilus postavená Dánem Peterem Madsenem
Tělu novinářky z ponorky někdo uřezal hlavu i končetiny a pak jej potopil

Třicetiletá novinářka Kim Wallová se vydala za šestačtyřicetiletým dobrodruhem Madsenem na ponorku Nautilus letos v srpnu, kdy byla osobně pozvána na demonstrační plavbu. Osmnáctimetrový Nautilus, jehož Madsen postavil v roce 2008, byl největší soukromou ponorkou na světě. 

Její přítel vyvolal alarm druhý den, kdy se podle něj nevrátila z výletu.

Policie zatím Madsena stíhá za pro zabití v důsledku nedbalosti. I za to mu hrozí několikaletý nepodmíněný trest.

Práce potápěčů
Bronzová paže a první počítač. Archeologové hlásí dva tisíce let starý objev